Skip to main content

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o przybycie do sali 5 minut przez rozpoczęciem warsztatu.

Sobota, sale P1 i P2

Godzina: 11:00, Sala P1 - Dom + Ogród = Całość

Dom + Ogród = Całość


Prelegent: Bernard Niezgoda, firma Arteco

Absolwent wydziału ogrodniczego SGGW. Buduje ogrody od około 30 lat

Opis wystąpienia:

Wystąpienie będzie dotyczyć planowania i budowy ogrodu w kontekście budowy domu. Omówione zostaną kwestie takie jak moment rozpoczęcia myślenia o ogrodzie, organizacja placu budowy pod kątem przyszłego ogrodu, potrzeba współpracy z architektem krajobrazu, wybór odpowiedniej firmy do stworzenia ogrodu oraz balansowanie pomiędzy używaniem chemii a wykorzystaniem biologii w pielęgnacji ogrodu.

Godzina: 11:00, Sala P2 - Własny dom w zgodzie z naturą: CLT (Cross-Laminated Timber) jako przełom w Budowlanych Konstrukcjach Drewnianych.

Własny dom w zgodzie z naturą: CLT (Cross-Laminated Timber) jako przełom w Budowlanych Konstrukcjach Drewnianych.


Prelegenci: Jakub Kowalski

Opis wystąpienia:

Przedmiotem wystąpienia będzie przedstawienie innowacyjnej technologii CLT (Cross-Laminated Timber), która stanowi rewolucję w budownictwie. Dowiesz się, dlaczego CLT jest przyszłością zrównoważonego budownictwa, oferując nie tylko wytrzymałość i stabilność, ale również elastyczność w projektowaniu i szybkość w budowie. Poznaj zalety ekologiczne oraz finansowe związane z wykorzystaniem CLT, oraz zainspiruj się przykładami projektów domów, które korzystają z tej nowatorskiej technologii. Przygotuj się na fascynującą podróż w kierunku budowy domu, który nie tylko spełni Twoje marzenia, ale także będzie zgodny z wartościami ekologicznymi. Dołącz do nas, aby odkryć, dlaczego CLT jest kluczowym elementem budownictwa przyszłości.

Godzina: 12:00, Sala P1 - IKEA - Lepiej urządzony dom

IKEA – Lepiej urządzony dom

Prelegenci: Zuzanna i Krzysztof, specjaliści IKEA od sprzedaży mebli

Zuzanna – starszy doradca ds. projektowania i sprzedaży mebli. W IKEA od 3 lat. Specjalista w sprzedaży rozwiązań do przechowywania, do pokojów dziecięcych oraz poprawiających komfort snu. W codziennej pracy tworzy z klientami ich wymarzone przestrzenie pomagające w organizacji życia w domu, nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również zdalnie.

Krzysztof – specjalista z dziedziny planowania i sprzedaży mebli kuchennych oraz AGD.

Opis wystąpienia:

Podczas prezentacji zostaną zaprezentowane rozwiązania dla kuchni w tym meble, style i zasady planowania oraz przechowywania. Będzie także prezentacja mebli do przechowywania w sypialni, przechowywania komplementarnego oraz oświetlenia zintegrowanego do szaf.

Godzina: 12:00, Sala P2 - Jak sprawdzić księgę wieczystą, zanim kupisz mieszkanie?

Jak sprawdzić księgę wieczystą, zanim kupisz mieszkanie?


Prelegent: Marek Witczak, Freedom Nieruchomości Oddział Olsztyn Stare Miasto

Jako menedżer sprzedaży w biurze Freedom Olsztyn Stare Miasto, dba o najwyższy poziom jakości obsługi klienta i buduje zespół specjalistów na najwyższym poziomie. Już od młodych lat inwestował w nieruchomości, co pozwoliło mu zgłębić rynek sprzedaży i wynajmu. Obecnie aktywnie zarządza wynajmem swoich nieruchomości, a także realizuje kolejny ambitny projekt – budowę ekskluzywnego kempingu, który będzie skierowany głównie do turystów ze Skandynawii.

Opis wystąpienia:

Podczas prelekcji zostaną omówione najważniejsze zagadnienia dotyczące księgi wieczystej – wszystko to, co musi wiedzieć klient, który chce ją zweryfikować. Dzięki znajomości oznaczeń weryfikacja stanu prawnego nieruchomości przed jej zakupem będzie wyjątkowo prosta!

Godzina: 13:00, Sala P1 - Program MIESZKANIE NA START: Czy warto wziąć standardowy kredyt czy czekać na dofinansowanie od rządu?

Program MIESZKANIE NA START: Czy warto wziąć standardowy kredyt czy czekać na dofinansowanie od rządu?


Prelegent: Ewa Kozakiewicz, PHINANCE SPÓŁKA AKCYJNA

Z rynkiem finansowym związana od 2015 roku. Swoje doświadczenie zdobywała w placówkach największych banków w Polsce oraz towarzystwach ubezpieczeniowych. Poprzez edukację i profesjonalne doradztwo zapewnia bezpieczeństwo finansowe klientów. Dba o to, aby nie przepłacali na źle dobranych produktach finansowych, a zawierane umowy były dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Opis wystąpienia:

Zostaną omówione szczegóły nowego programu rządowego MIESZKANIE NA START, informacje czym się kierować przy wyborze najlepszego kredytu hipotecznego oraz aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym. Po prostu – komplet niezbędnych informacji, by podjąć przemyślaną decyzję o zakupie/budowie nieruchomości w 2024 roku!

Godzina: 13:00, Sala P2 - Poprawa klimatu w budynkach dzięki inteligentnemu wykorzystaniu osłon przeciwsłonecznych.

Poprawa klimatu w budynkach dzięki inteligentnemu wykorzystaniu osłon przeciwsłonecznych.


Prelegent: Michał Osowiecki, Jarys sp. z o.o.

Specjalista w dziedzinie systemów osłonowych dla okien i tarasów z dziesięcioletnim doświadczeniem. Aktywnie wspiera architektów i inwestorów w podnoszeniu standardów budynków. W swojej firmie koncentruje się na kluczowych inwestycjach.

Opis wystąpienia:

Zmiany klimatyczne, coraz bardziej surowe przepisy oraz aktualne trendy w budownictwie sprawiają, że coraz istotniejsze staje się mądre zarządzanie dostępem do światła słonecznego i zacienianiem domów oraz mieszkań. W okresie zimowym kluczowe jest wykorzystanie słońca do dogrzewania wnętrza, podczas gdy latem należy zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń. Klimatyzacja budynków pochłania coraz większe ilości energii, dlatego tak ważne jest wprowadzanie bardziej ekologicznych rozwiązań, które nie tylko przyniosą oszczędności, lecz także znacząco poprawią komfort użytkowania pomieszczeń na dłuższą metę. Inteligentnie zarządzane systemy osłon, takie jak screeny, żaluzje, zasłony czy markizy, mogą skutecznie rozwiązywać problemy współczesnego budownictwa.

Godzina: 14:00, Sala P1 - Trendy w płytkach ceramicznych - wszechstronne zastosowanie ceramiki w wykończeniu wnętrz.

Trendy w płytkach ceramicznych – wszechstronne zastosowanie ceramiki w wykończeniu wnętrz.

Prelegent: Paulina Kondraszewska-Łazicka, Salon ceramiki KWADRAT, Olsztyn

 

Opis wystąpienia:

Z nowym rokiem przyszły kolejne trendy. Jakie wzornictwo i kolory wpisują się w aktualny design? Omówienie trendów wraz z prezentacją nowych kolekcji płytek ceramicznych czołowych włoskich i hiszpańskich producentów. Podpowiemy nieszablonowe rozwiązania i wskażemy nietypowe miejsca, gdzie użycie płytek ceramicznych okaże się strzałem w dziesiątkę.

Godzina: 14:00, Sala P2 - Dlaczego warto tworzyć ogrody w zgodzie z naturą?

Dlaczego warto tworzyć ogrody w zgodzie z naturą?


Prelegent: Urszula Dąbrowska , Pracownia Ogrodowa UDe, Szkółka Bylin Dąbrowscy

Urszula Dąbrowska, Pracownia Ogrodowa UDe, Szkółka Bylin Dąbrowscy
Projektant ogrodów, ogrodnik. Propaguje naturalne metody uprawy ogrodów. Od paru lat podróżuje po najpiękniejszych ogrodach Anglii, czerpiąc inspiracje i wiedzę od najlepszych angielskich ogrodników. Teraz razem ze swoją pracownią tworzy ogrody zgodne z rytmem przyrody.

Opis wystąpienia:

Po wielu modach i stylach w ogrodnictwie, ponownie nadszedł czas na ogrody naturalne. Czy jest to moda podyktowana koniecznością? Czy powrót do naturalności w życiu i w ogrodzie nie jest tym, co najlepsze dla człowieka? Opowiemy o naszych ogrodach, jak je tworzymy, pielęgnujemy i przede wszystkim, dlaczego tworzymy ogrody w zgodzie z naturą.

Godzina: 15:00, Sala P2 - Osiągnij najlepszą cenę za Twoją nieruchomość - tajniki dokonania korzystnej sprzedaży.

Osiągnij najlepszą cenę za Twoją nieruchomość – tajniki dokonania korzystnej sprzedaży.


Prelegent: Lidia Barasińska,Warmia Brokers Nieruchomości

Doświadczony ekspert z branży nieruchomości. Jest licencjonowanym pośrednikiem, home stagerem, fotografem wnętrz oraz certyfikowanym trenerem mentalny w biznesie. Od 2012 roku przeprowadziła ponad 500 udanych transakcji, co potwierdza jej profesjonalizm i zaangażowanie. Jej misją jest być dla klientów partnerem, ekspertem i przewodnikiem, zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu transakcyjnego.

Opis wystąpienia:

W trakcie wykładu pani Lidia będzie dzieliła się swoją wiedzą na temat przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Skupi się na znaczeniu home stagingu i jak może on wpłynąć na atrakcyjność oferty. Ponadto, omówi konieczność uregulowania stanu prawnego nieruchomości i podkreśli, na co należy zwrócić uwagę. Nie zapomni również o aspekcie mentalnym przygotowania do sprzedaży, oferując praktyczne wskazówki i inspirujące słowa motywacyjne dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Jej obecność na targach stanowi niezastąpione źródło cennych informacji dla wszystkich poszukujących profesjonalnego wsparcia w procesie transakcyjnym, zwłaszcza w transakcjach wiązanych.

Niedziela, sale P1 i P2

Godzina: 11:00, Sala P1 - Kuchnia Marzeń - Najnowsze Trendy

Kuchnia Marzeń – Najnowsze Trendy

Prelegenci: Kinga & Robert Sawko, właściciele Designmebel

Przyświeca im hasło przewodnie: “Przestrzeń tworzona z potrzeby piękna…”. To dla nich nie tylko slogany, lecz idea, która napędza ich codzienną pracę.

W swojej pracy łączą wartości tradycji rzemieślniczej z nowoczesnymi trendami i najnowszą technologią. To połączenie tradycji z innowacją daje im możliwość kreowania unikalnych i wysokiej jakości produktów lub usług, które spełniają oczekiwania ich klientów.

Opis wystąpienia:

Zapraszamy na niezwykłą prelekcję “Kuchnia Marzeń – Najnowsze Trendy”, podczas której zajmiemy się fascynującym światem nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu zabudowy kuchennej. Odkryjemy najnowsze materiały, które rewolucjonizują przestrzeń kulinarną, zapewniając nie tylko estetykę, lecz także funkcjonalność.

W trakcie prelekcji skupimy się na innowacyjnych podejściach do projektowania zabudowy kuchennej, eksplorując kreatywne układy przestrzenne i ergonomiczne rozwiązania. Przyjrzymy się z bliska zastosowaniu nowoczesnych materiałów, które nie tylko nadają kuchni wyjątkowego charakteru, ale również są łatwe w utrzymaniu.

Dołącz do nas, aby zgłębić tajniki projektowania kuchni marzeń, zanurzając się w najnowszych trendach i materiałach, które rewolucjonizują przestrzeń kulinarną.

Godzina: 11:00, Sala P2 - Jak skutecznie ocieplić dom. Zastosowanie pianki poiluretanowej do ocieplania budynków.

Jak skutecznie ocieplić dom. Zastosowanie pianki poiluretanowej do ocieplania budynków.


Prelegent: Tomasz Tomczak
Prezes Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych

Opis wystąpienia:

Zostaną przedstawione zalety wykorzystania pianki poiluretanowej do ocieplania budynków.

Godzina: 12:00, Sala P1 - IKEA - Lepiej urządzony dom

IKEA – Lepiej urządzony dom

Prelegenci: Zuzanna i Krzysztof, specjaliści IKEA od sprzedaży mebli

Zuzanna – starszy doradca ds. projektowania i sprzedaży mebli. W IKEA od 3 lat. Specjalista w sprzedaży rozwiązań do przechowywania, do pokojów dziecięcych oraz poprawiających komfort snu. W codziennej pracy tworzy z klientami ich wymarzone przestrzenie pomagające w organizacji życia w domu, nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również zdalnie.

Krzysztof – specjalista z dziedziny planowania i sprzedaży mebli kuchennych oraz AGD.

Opis wystąpienia:

Podczas prezentacji zostaną zaprezentowane rozwiązania dla kuchni w tym meble, style i zasady planowania oraz przechowywania. Będzie także prezentacja mebli do przechowywania w sypialni, przechowywania komplementarnego oraz oświetlenia zintegrowanego do szaf.

Godzina: 12:00, Sala P2 - Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie, czyli jak nie dać się złapać w pułapkę okazji?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie, czyli jak nie dać się złapać w pułapkę okazji?


Prelegent: Marek Witczak, Freedom Nieruchomości Oddział Olsztyn Stare Miasto

Jako menedżer sprzedaży w biurze Freedom Olsztyn Stare Miasto, dba o najwyższy poziom jakości obsługi klienta i buduje zespół specjalistów na najwyższym poziomie. Już od młodych lat inwestował w nieruchomości, co pozwoliło mu zgłębić rynek sprzedaży i wynajmu. Obecnie aktywnie zarządza wynajmem swoich nieruchomości, a także realizuje kolejny ambitny projekt – budowę ekskluzywnego kempingu, który będzie skierowany głównie do turystów ze Skandynawii.

Opis wystąpienia:

Nie każda okazja jest prawdziwą okazją. Podczas prelekcji zostaną omówione takie zagadnienia, jak: sprawdzanie statusu prawnego nieruchomości,jej rzetelna wycena, czyli ile naprawdę warto zapłacić za daną okazję, dokumenty potrzebne do poprawnej transakcji nieruchomości, a także to, czy planowane remonty i inwestycje opłacą się w danym przypadku.

Godzina: 13:00, Sala P1 - Jak przygotować instalację elektryczną pod Smart Home. Poradnik inwestora.

Jak przygotować instalację elektryczną pod Smart Home. Poradnik inwestora.


Prelegent: Szymon Rosół, Grenton sp. z o.o.

Key Account Manager w firmie Grenton. Szymon od blisko 8 lat zajmuje się rozwojem rynku Polskiego w kategorii smart home oraz pozostałych systemów niskoprądowych. Jest ekspertem w integracji wszystkich nowoczesnych rozwiązań jakie możemy spotkać w dzisiejszym budownictwie np. rolety, ogrzewanie, pompa ciepła, wentylacja, alarm, wideo domofon, audio i wiele innych.

Opis wystąpienia:

Podczas prezentacji opowiem czym jest smart home i dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie systemu inteligentnego domu Grenton. Wyjaśnimy, jak rozwiązania Grenton zwiększają komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną domów, generując przy tym znaczne oszczędności. Prezentacja zawiera kluczowe wskazówki dotyczące planowania i projektowania instalacji elektrycznych, obrazując łatwą integrację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Opowiemy, dlaczego Grenton jest przyszłościowym wyborem dla każdego nowoczesnego domu, umożliwiającym pełną kontrolę i automatyzację codziennych czynności dla wygodniejszego życia.

Godzina: 13:00, Sala P2 - Budowa domów zeroenergetycznych – czyli zero kosztów za eksploatację.i to nie tylko za energię...

Budowa domów zeroenergetycznych – czyli zero kosztów za eksploatację.i to nie tylko za energię…


Prelegent: dr Andrzej Kurek

Ukończył studia w Niemczech, specjalizacja: miernictwo w automatyce przemysłowej, doktorat w Niemczech na temat miernictwa wielkości nieelektrycznych.

Opis wystąpienia:

W nowym, dopiero projektowanym budynku najłatwiej jest stworzyć warunki do uniezależnienia się od kosztów energii, wody, kanalizacji czy nawet … żywności. Na moim własnym przykładzie pokażę Państwu jak to można zbudować i to nie tylko w nowym domu. Skoro ja tak żyję, to inni rodacy też mają szansę by uniezależnić się od świata w sposób znaczny lub zupełnie.

Godzina: 14:00, Sala P1 - Własny dom w zgodzie z naturą: CLT (Cross-Laminated Timber) jako przełom w Budowlanych Konstrukcjach Drewnianych.

Własny dom w zgodzie z naturą: CLT (Cross-Laminated Timber) jako przełom w Budowlanych Konstrukcjach Drewnianych.


Prelegenci: Jakub Kowalski

Opis wystąpienia:

Przedmiotem wystąpienia będzie przedstawienie innowacyjnej technologii CLT (Cross-Laminated Timber), która stanowi rewolucję w budownictwie. Dowiesz się, dlaczego CLT jest przyszłością zrównoważonego budownictwa, oferując nie tylko wytrzymałość i stabilność, ale również elastyczność w projektowaniu i szybkość w budowie. Poznaj zalety ekologiczne oraz finansowe związane z wykorzystaniem CLT, oraz zainspiruj się przykładami projektów domów, które korzystają z tej nowatorskiej technologii. Przygotuj się na fascynującą podróż w kierunku budowy domu, który nie tylko spełni Twoje marzenia, ale także będzie zgodny z wartościami ekologicznymi. Dołącz do nas, aby odkryć, dlaczego CLT jest kluczowym elementem budownictwa przyszłości.

Poznaj firmy, które wspierają realizację naszych targów.

Mecenas Targów

Castorama – lider sprzedaży materiałów budowlanych, remontowych i dekoratorskich została Mecenasem Targów Olsztyn HOME DESIGN.

Nasza współpraca to przede wszystkim kształtowanie środowiska, w którym prawdziwi eksperci mogą się spotkać, tworząc inspirującą atmosferę, prowadzącą do nowych umów i wspólnych osiągnięć.

Sponsor główny

Sponsor Główny Targów – firma FUTURUM INWEST. Obecnie realizuje inwestycję FAJNE OSIEDLE

Sponsorzy oraz partnerzy targów

Zobacz wszystkich
Close Menu

Kiedy?
15-17 marca 2024 r

Gdzie?
EXPO ŁÓDŹ, Al. Politechniki 4